Angļu valodas kursi Parīzē (Francija)


Kā es braucu angļu valodu mācīties un Parīzi lūkoties!

            No 2015.gada 1.līdz 7. februārim piedalījos Erasmus+ programmas rīkotajos angļu valodas kursos ar nosaukumu  English for educators and administrative staff A1/A2,kas notika Francijas galvaspilsētā Parīzē. Parīze atrodas Sēnas upes krastos valsts ziemeļu daļā. Tā ir valsts politiskaisbiznesa un kultūras centrs, kā arī viena no lielākajām Eiropas pilsētām.

            Viss sākās ar ļoti jauku lidojumu Rīga-Parīze. Laiks Parīzē ritēja strauji. Katru dienu notika mācības kopā ar kolēģiem no Bulgārijas un Turcijas. Tās vadīja franču izcelsmes pedagogs Žans Mišels. Grupā bijām 15 pedagogi. Mācību procesā apguvām interesantas apmācības metodes: dziedājām dziesmas angļu valodā, kā arī mācījāmies svešvalodas vārdiņus īstā „shopping”centrā.

Otrajā dienā kopā ar grupu devāmies iepazīt Parīzi. Iepazināmies ar populāriem tūristu apskates objektiem, kā arī tipiski šaurajām francūžu ieliņām. Ekskursija sākās pie slavenā Bastīlijas cietokšņa (Bastille), kam blakus atrodas jaunais operas nams. Turpinājumā apmeklējām vecāko laukumu Parīzē, kas ir arī viens no izcilākajiem Eiropā (Place des Vosges). Staigājām un baudījām arhitektūras pieminekļus, kas atrodas Sēnas upes krastos.Viens no izcilākajiem arhitektūras pieminekliem ir  Parīzes Dievmātes katedrāle (Cathédrale Notre Dame de Paris). Tas ir lielisks gotiskās arhitektūras piemērs un Romas katoļu baznīcas Parīzes arhibīskapijas galvenā baznīca un Parīzes arhibīskapa sēdeklis. Sēnas upi šķērso vairāki tilti, viens no tiem ir gājēju un atslēdziņu tilts jaunlaulātajiem Pont des Arts. Tālāk apmeklējām Luvru (Musée du Louvre)- bijušo karaļu rezidenci, tagad - vienu no lielākajiem muzejiem pasaulē. Devāmies uz Eifeļtorni (la Tour Eiffel), galveno Parīzes simbolu un pa ceļam iegriezāmies Invalīdu Namā (Hôtel des Invalides), kas ir vēstures piemineklis-militārā nekropole, kur atdusas Napoleona pīšļi.

Parīze tiek uzskatīta par pasaules modes galvaspilsētu. Kā tad Parīzes apmeklējums bez īstām franču smaržām un neaizmirstamiem “shopping” centriem, piem., Galeries Lafayette, kas atrodas Parīzes centrā. Šis centrs izskatās kā grezns arhitektūras piemineklis. Interesanti, ka par maksu tu vari “noīrēt” “shopping” palīgu, kurš tev ieteiks un palīdzēs atrast kāroto mantu. Katrs, pat mazākais pirkums, tiek gaumīgi iesaiņots ar īpašu sirsnību.

            Un kur nu vēl ēdieni un slavenie franču vīni: no vienas puses, izsmalcināti un grezni, no otras puses – pieejami un vienkārši. Laiks pagāja ātri. Diemžēl iepazīties tuvāk ar  Francijas izglītības sistēmu nesanāca, daudz kas palika neapskatīts… Noteikti ieteiktu piedalīties un papildināt savas zināšanas šāda veida kursos.

            Paldies par piedāvāto iespēju pilnveidoties projekta koordinatorei Diānai Vanagelei, skolas administrācijai un Ludzas novada pašvaldībai.

Inese Apeine,
flautas spēles skolotāja

Ludzas Mūzikas pamatskola