„TAP – SWIPE – PINCH" iPad, Android un Windows planšetdatoru kursi

 Fuengirola, Spānija

Pateicoties Erasmus+ KA1 programmai Ludzas Mūzikas pamatskolas skolotājiem ir iespēja ne tikai pilnveidoties angļu valodas kursos, bet arī apgūt un izmantot 21.gadsimta mācību metodes klasē, ieviest izpratni par inovatīvajām IKT metodēm, planšetdatoru izmantošana, veidot plašāku izpratni par izglītības sistēmām Eiropas dalībvalstīs, attīstīt un nostiprināt Eiropas kultūras daudzveidību, iepazīt jaunas valstis, jaunus cilvēkus un gūt jaunas emocijas.

Ludzas Mūzikas pamatskolas pedagogi Evita Podoļeca un Jana Andrejeva 2015.gadā marta mēnesī atmeklēja planšetdatoru "Tap-Swipe-Pinch" kursus Spānijā, kurus organizēja somu Euneos pārstāvji. Kursu mērķis bija iepazīstināt Eiropas dalībvalstu pedagogus ar jaunākajām izglītības tendencēm un pamatprincipiem izmantojot Android un ipad ierīces mācību procesā.Planšetdatoru izmantošana izglītībā paver milzu iespējas mūsdienu skolā. Tie tiek izmantoti, lai nodrošinātu katra bērna individuālo izaugsmi, piedāvājot diferencētus uzdevumus un dodot iespējas bērniem pašiem atrast un atlasīt vajadzīgo informāciju, kuru pēc tam praktiski izmantot un analizēt dažādos veidos.

Modernās tehnoloģijas ir rīks, un rīks pats par sevi nav ne labs, ne slikts, bet šā rīka lietojums var būt labs vai slikts. Planšetdatoru lietošanu var salīdzināt ar nažu lietošanu. Nazis ir noderīgs rīks, kuru cilvēce izmanto jau gadsimtiem ilgi, taču nemākulīgās rokās tas var savainot, tas var pat kļūt par ieroci. Taču, neskatoties uz to, katrās mājās mums ir pat vairāki naži, un palēnām, pakāpeniski mēs mācām arī savus bērnus ar tiem rīkoties, tos lietot. Kā rīks nazis ir ļoti noderīgs, ja to prot izmantot un ja to izmanto pareiziem mērķiem. Līdzīgi ir arī ar planšetdatoriem - tie ir ļoti noderīgi, ja tos prot izmantot un ja tos izmanto pareiziem mērķiem. Un mēs nevaram pieņemt, ka bērni paši iemācīsies šos abus rīkus - gan nazi, gan planšetdatoru - jēgpilni lietot, mums ir viņiem jāmāca tos lietot un jāradina tos lietot pareiziem mērķiem.


No 2015.gada 15.līdz 20. martam piedalījos Erasmus+ programmas rīkotajos informācijas tehnoloģiju „TAP – SWIPE – PINCH iPad, Android and Windows tablets changing the way to learn and teach” kursos, kas notika Spānijas pilsētā Fuenhirola. Fuehgirola atrodas Vidusjūras piekrastē, Costa del Sol provincē Malagas autonomajā kopienā Andalūzijā, Spānijas dienvidos. Tas ir lielākais tūristu kūrorts, ar vairāk nekā 8 km garu pludmali.

Ar kursu dalībniekiem bija iespēja iepazīties vēl pirms kursu sākuma, interneta vietnē, ko izveidoja kursu organizatori. Mūsu grupa bija ļoti liela – 49 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm : Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas, Vācijas, Dānijas, Somijas, Turcijas, Polijas, Rumānijas, Igaunijas, Kipras, Horvātijas un Latvijas. Kursus vadīja 4 jauki un zinoši pedagogi- Jurijs un Marina Kurvits no Igaunijas, Viljenka Savli no Slovēnijas un Peter Rafferti no Anglijas. Katru dienu mēs mācījāmies no plkst.9.00 līdz plkst.16.00. Kafijas pauzēs un pie pusdienu galda varēja baudīt ne tikai izsmalcināto Spāņu virtuvi, bet tuvāk iepazīties ar kursu dalībniekiem, dalīties pieredzē.

Kursu mērķis – parādīt skolotājiem un skolēniem iespējas mācīties un mācīt izmantojot iPads un planšetdatorus, līdz ar padarīt mācību procesu vēl efektīvāku un interesantāku . Nodarbības bija ļoti interesantas un aizraujošas, mēs mācījāmies uz Android platformas veidot savu Evernote darba vidi – vidi „bez papīra” (sinhronizēt savā starpā visas savas ierīces – planšete, telefons, portatīvais dators), pasniedzēji iepazīstināja ar aplikācijām, kas palīdz skolotājam ikdienas darbā gatavojoties stundām: veidot savus interaktīvus materiālus learningsapps vietnē, mācību video, elektroniskās mācību grāmatas, uzskates līdzekļus, interaktīvās prezentācijas u.c..

Katru vakaru (pēc mācībām) mēs cenšamies pavadīt lietderīgi – iepazīties ar populāriem apskates objektiem. Vislielākā vēlēšanās bija apmeklēt Gibraltāru. Gibraltārs ir Apvienotās Karalistes aizjūras teritorija Pireneju pussalas dienvidu daļā. Ieņem stratēģiski nozīmīgu vietu Gibraltāra jūras šaurumā, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu. Tur izvietota arī NATO militārā jūras bāze. Gibraltārs ir vienīgā vieta Eiropā, kur dzīvo savvaļas pērtiķi - magoti. Vietējais ticējums vēsta, ka Gibraltārs piederēs britiem tik ilgi, kamēr dzīvs būs kaut viens no šiem pērtiķiem. Gibraltārs ieguva kolonijas statusu 1830. gadā. 1967. gada 10. septembrī notika referendums, kurā vairākums Gibraltāra iedzīvotāju nobalsoja par to, lai paliktu Apvienotās Karalistes pārvaldījumā. Tas savukārt ļoti būtiski pasliktināja kolonijas attiecības ar Spāniju. Vairāk kā 17 gadus Spānija turēja robežu ar Gibraltāru slēgtu.

Nedēļa Spānijā pagāja ļoti ātri. Šī bija lieliska iespēja paplašināt savas zināšanas, prasmes un iemaņas, gūt jaunus iespaidus, ka arī iegūt jaunus draugus.

            Paldies, par piedāvāto iespēju pilnveidoties projekta koordinatorei Diānai Vanagelei, skolas administrācijai un Ludzas novada pašvaldībai.