Ludzas Mūzikas pamatskolas Karjeras izglītības programma 2020.-2023.gadam

Karjeras nedēļa 2022.gadā

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.


No 14. Līdz 18.oktobrim visās Latvijas skolās norisinājās Karjeras nedēļa. Arī mūsu skolas skolēniem bija iespēja tuvāk iepazīties ar dažām profesijām.

Pirmdien, 14.oktobrī, 3. un 4. klases skolēni iepazinās ar fizioterapeita profesiju un profesijām skaistumam (frizieris, manikīra meistars).

Fizioterapeite izglītojošā veidā iepazīstināja ar savu darbu – palīdzēt cilvēkiem veselības veicināšanā un stiprināšanā. Stāstīja par cilvēka stājas un gaitas ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, kā arī piedāvāja skolēniem veikt dažus stāju uzlabojošus, līdzsvara un koordinācijas vingrojumus.

Skaistuma salonā “Frēzija” bērniem, īpašī meitenēm,  prieku sagādāja iespēja vērot manikīres darbu. Zēni labprāt piedalījās frizieres darba “ēnošanā”, izmēģināja matu kosmētiku un daži – pat tika pie stilīga matu griezuma.

Ceturtdien, 17.oktobrī, 1.-2. klašu audzēkņiem tika piedāvāta iespēja iepazīties  ar fotogrāfa un aptiekāra profesijām.

     Apmeklējot Ludzas aptieku ”Certrārija”, audzēkņi uzzināja, kā tiek pasūtītas un piegādātas zāles, kā notiek to uzglabāšana. Bērni bija pārsteigti par iespēju nodot aptiekā tās zāles, kurām ir beidzies derīguma termiņš. Audzēkņi varēja klātienē vērot, kā tiek apkalpoti pircēji, kas vēlas iegādāties zāles.  Pamācoši bija arī tas, ka tika pārrunāts, ka zāles nedrīkst lietot bez pieaugušo ziņas.

      Vēl  vairāk audzēkņi bija pārsteigti apmeklējot foto salonu. Lielu interesi izsauca veco fotoaparātu  kolekcija un krūzītes apdruka. Bērni bija pārsteigti un ieguva informāciju, ka agrāk, lai iegūtu fotogrāfiju, vajadzēja riktīgi nopūlēties, bet  mūsdienās ir pieejamas   dažādas modernas iekārtas, kas iemontētas pat mūsu telefonos, lai atvieglotu  fotografētāja darbu.

        Zīmējumu izstādē ”Nākotnes profesijas”, kas tika ierīkota šīs Karjeras nedēļas ietvaros, bija vērojams, ka daži no  audzēkņiem izvēlējās  iepazītās profesijas,  un tā bija jauka iespēja paplašināt savu redzesloku, saprotot , cik svarīgi ir mācīties un strādāt, lai kalpotu sabiedrībai un cilvēkiem.

            Arī klases stundās bērniem bija iespēja dalīties ar klasesbiedriem savas nākotnes profesijas vīzijās.

      Paldies ES fondu projekta „Karjeras atbalsts vispārejās un profesionālās izglītības iestādēs” rīkotājiem, un īpašs „paldies” mūsu skolas PKK Elvīrai Rimicānei par noorganizēto  iespēju un kopā būšanu šajos pasākumos!

       Atcerēsimies, ka iespēja veidot savu  nākotni lielā mērā ir mūsu rokās!  Atliek tikai mācīties, sapņot un uzdrīkstēties!  

  
     


No 14. līdz 18. oktobrim mūsu skolā norisinās karjeras nedēļas "Ielogojies nākotnē!" pasākumi.

Karjeras nedēļas pasākumu plāns.
Projekta īstenošanas laiks 2017.gada 27.februāris - 2020.gada 31.decembris.