„TAP – SWIPE – PINCH iPad, Android un Windows planšetdatoru kursi mūzikas skolotājiem

Benalmadena, Spānija


Tuvojoties Malagas lidostai, arvien vairāk mani pārņēma satraukums, kāda tad būs šī pasakainā zeme Spānija?! Izkāpjot no lidmašīnas, pārņēma karstuma vilnis! Doma bija tikai viena:" Te nu es esmu, viena, tālu prom no mājām, tagad ar visu galā būs jātiek pašai ". Lidosta mudžēt mudžēja ar taksometru vadītājiem, kas piedāvāja transfēra pakalpojumus. Ieraudzījusi vienam no viņiem rokās uzrakstu ar savu vārdu, atviegloti uzelpoju. Viss būs labi!
Šādas pirmās emocijas manī uzvirmoja, ierodoties gūt jaunas zināšanas kursos Erasmus+ programmas ietvaros Spānijā (23.03-28.03.2015).
Kursi notika Benalmadenā, kas atrodas 15 minūšu braucienā no Malagas.
Benalmadena ir pasakaina pilsētiņa Vidusjūras krastā. Tā kā viesnīcā iebraucām vēlu, es varēju tikai nojaust, kas mani sagaidīs no rīta-milzu kalnu grēdas un jūra vienuviet- divas lietas, kas manī radīja sajūsmu!

Tā kā piedāvātie kursi bija saistīti ar planšetdatora izmantošanu mūzikā, protams, es biju sagatavojusies tam, ka darbs būs interesants, un ar nepacietību gaidīju pirmo darba dienu. Pirms došanās uz Spāniju es biju informēta, ka darbam kursos būs nepieciešams Apple planšetdators, profesionālās austiņas, ko kursu ietvaros Ludzas Mūzikas pamatskola iegādājās.

Visas nedēļas garumā mēs darbojāmies somu pasniedzēja Arto Joutsimaki vadībā. Arto ir ļoti interesanta personība ar daudzpusīgām interesēm. Katru dienu viņš spēja pārsteigt ar kaut ko jaunu. Visas darba dienas bija ļoti spraigas, interesantas, piesātinātas ar dažnedažādu informāciju!

Arto parādīja mazu daļu no tā, kā var izmantot Apple planšetdatorus dažādos mācību priekšmetos, kā veikt nošu rakstu un kā iemācīt bērniem veidot pavadījumus, neizmantojot mūzikas instrumentus. Varu teikt, ka man šis bija saspringts laiks, jo vajadzēja ne tikai klausīties, bet arī iedziļināties un saprast, ko grib pateikt pasniedzējs.
Kursu noslēgumā bija jāparāda radošais darbs, ko bijām veikuši izmantojot jaunās tehnoloģiju zināšanas.

Pēc nodarbībām garajos vakaros bija lieliska iespēja apskatīt pilsētiņu, kurā mēs apmetāmies. Pēdējā dienā pirms došanās mājup kursu organizatori deva iespēju paviesoties Malagā, kur apskatījām dažādus vēsturiskos objektus - Pikaso muzeju, Malagas katedrāli un cietoksni. Tas bija viens brīnišķīgs vakars!

Ja man jautātu, ar ko man asociējas Spānija, viennozīmīgi, tā ir jūras un mandarīnu ziedu smarža! Interesantākais ir tas, ka šī smarža ir neizsakāmi līdzīga mūsu jasmīnam, un ik reizi, kad to sajutu, tā atgādināja man par mājām.


Paldies par piedāvāto iespēju pilnveidoties projekta koordinatorei Diānai Vanagelei, skolas administrācijai. Esam pateicīgi Ludzas novada pašvaldības vadībai un Ludzas novada pašvaldības Finanšu un grāmatvedības nodaļai par sniegto atbalstu.