Angļu valodas kursi Londonā


Erasmus+ skolotāju apmācību programmas ietvaros šovasar mēs, divi Ludzas Mūzikas pamatskolas pedagogi Ērika Stalidzāne un Arnis Krancāns, devāmies uz Apvienotās Karalistes galvaspilsētu – Londonu, lai nostiprinātu savas angļu valodas zināšanas un dalītos apmācību pieredzē ar kolēģiem no Eiropas. 

Mācības norisinājās Londonas centrālajā daļā, St. Giles College  - īpašā valodu mācību centrā. Gan kursu pasniedzēji, gan klausītāji tajā ir no dažādām pasaules valstīm. Šajā ļoti multinacionālajā komandā valodas apguve ritēja ārkārtīgi veiksmīgi. Likās – ar katru nodarbību kļūstam zinošāki un atraisītāki, lietojot angļu valodu.

Katru dienu bija divas nopietnas lekcijas par konkrētu tēmu un tika uzdoti kaut nelieli, bet mājas darbi: sacerējumi un gramatikas uzdevumi par tās dienas tēmu. Apguvām gramatiku pēc noteiktas sistēmas un nenovirzoties no programmas. Šīs gramatikas nodarbības vadīja britu pasniedzējs – Džeims, savukārt jauns turku tautības pedagogs Tareks vadīja atraktīvas valodas nodarbības, kur veidojām šarādes un spēlējām lomu spēles.

Valodas apguve ritēja grupās, kuru sastāvs mainījās, turklāt tā, lai grupā nebūtu vienas nācijas pārstāvji, kas varētu  komunicēt savā dzimtajā valodā. Runājām tikai angliski. Arī brīvais laiks bija jāizmanto, lai apgūtu valodu veikalos, metro, izklaides vietās.

Kursu noslēgumā saņēmām sertifikātu, kas apliecina, ka angļu valodu esam apguvuši A2 līmenī. Šīs zināšanas bagātināja mūs, apzināmies, ka varam brīvāk kontaktēties angļu valodā. Tas ir lietderīgi turpmākai saskarsmei ar citu valstu kolēģiem un ar jauniešiem.

Tā kā mācījāmies piecu minūšu pastaigas gājienā no Nacionāla Britu muzeja, izmantojām brīvo laiku, lai apskatītu daudzpusīgo un neaizmirstamo Londonu.  Šī Kara

listes galvaspilsēta apbur ar savu šarmu un majestātiskumu.  Visu apskatīt, šķiet, nav iespējams. Katru dienu pēc mācībām centāmies izvēlēties jaunus galamērķus.

Pirmajā dienā nesteidzāmies apskatīt Big Benu, bet gan devāmies nedaudz eksotiskākā pastaigā pa Londonas rajonu – Camden Town. ŠĪ ir vieta, kas pulcē visdažādāko stilu pārstāvjus, uz ielām skan mūzika, veikali pārpildīti ar gotiska stila apģērbiem un aksesurāiem.  Pat pirmdienas dienā rodas sajūta, ka esi nokļuvis vietā, kur vienmēr valda brīvdienas.                                                        Nākamajās dienās devāmies eksursijā pāri Waterloo tiltam, no kura paveras brīnišķīgs skats uz abiem Temzas krastiem. Vienā pusē atrodas „Londonas acs”  - lielākai panorāmas rats Eiropā un otrā krastā var aplūkot slaveno „Big Ben” un Parlamenta ēku. Pastaigas attālumā atrodas arī Bekingemas pils ar skaisto laukumu, mums paveicās arī noskatīties pils sardzes maiņu, kuru tūristi  stundām gaida pie pils vārtiem.

Netaņemama Londonas sastāvdaļa ir plašie un krāšņie parki. Hyde parkā jaunieši steidza baudīt uzspīdējušo saulīti, piknikus, nodarbojas ar dažādām sporta aktivitātēm vai vienkārši pastaigājas gar  „Princeses Diānas strūklakām”, viņai par godu izveidotā rožu dārzā. Katrā no Londonas parkiem ir sastopamas vāveres, kuras visi steidz barot no rokas. Arī mēs sagādājām našķus, par ko kā pateicību saņēmām dažus veiksmīgus kopīgus foto. Regent’s parkā pastaigājoties mēs vērojām dažādus eksotiskus putnus, bet caur Green parku ceļš veda līdz greznajiem Bekingemas pils vārtiem.

No visa redzētā atmiņā vēl ir iespiedies „Tower bridge”  - paceļamais tilts ar diviem torņiem pāri Temzas upei, kas vakaros  ir īpaši skaisti izgaismots.  Izstaigājām Nacionālo Britu muzeju, kura daudzās zāles ir iekārtotas atbilstoši gadsimtiem, valstīm un kultūrām, apskate var aizņemt vairākas stundas.

Pēdējā dienā pirms aizlidošanas vēl devāmies uz Olimpisko ciematiņu, kur joprojām valda 2012. gada aizritējušo Olimpisko spēļu gaisotne, tur var iegūt informāciju par dalībniekiem, sporta veidiem, kā arī laureātiem.

Šis bija pieredzes bagāts un neaizmirstams brauciens.

Labprāt atgieztos Londonā, lai vēlreiz izjustu pilsētas šarmu. Bija žēl šķirties no šīs pasaules metropoles un jauniegūtajiem draugiem.

Esam pateicīgi Ludzas mūzikas pamatskolas vadībai un Ludzas novada pašvaldībai, kas palidz pedagogiem papildināt zināšanas Erasmus+ un citās ES programmās. Īpašu paldies gribas teikt projekta  koordinatorei Diānai Vanagelei!